HomeSPORTHrvatska doživjela težak poraz u Parizu i zakomplicirala put ka četvrtfinalu

Hrvatska doživjela težak poraz u Parizu i zakomplicirala put ka četvrtfinalu

Matej MANDIC, Slovenia vs Croatia, Paris 2024 Olympics handball, Paris, France, 29.07.2024, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Suvereno.hr

Slovenija je u drugoj utakmici grupne faze pobijedila Hrvatsku sa 31:29

Hrvatska – Slovenija 29:31

HRVATSKA: Mandić, Kuzmanović, Mihić, Šoštarić 5, Načinović 3, Srna 5, Cindrić 2, Martinović 5, Mandić, Grahovac 1, Šipić 1, Lučin 4, Šarac, Duvnjak 3, Klarica

SLOVENIJA: Ferlin, Kodrin 3, Janc 8, Blagotišek, Mačkovšek 3, Bombač 2, Dolenec 2, Lesjak, Novak 3, Horžen, Gaber 2, Vlah 7, Zarabec, Henigman

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila od Slovenije sa 29-31 (13-13).

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5-1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9-5, ali nakon ulaska Lesjaka na slovenska vrata Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5-0 stigla do prednosti 25-21. Hrvatska je smanjila na 25-23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio “zicer” za smanjenje na 25-24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda.

Mučenje protiv Japana dalo je naslutiti da se protiv Slovenije nećemo dobro provesti, i upravo se to dogodilo. Hrvatski rukometaši doživjeli su prvi poraz na olimpijskom turniru. Slovenija je, mora se priznati, zaslužila pobjedu, dok Hrvatskoj ne preostaje ništa drugo negoli se dobro pripremiti za zadnje tri utakmice grupne faze. Naši su rukometaši sjajno otvorili utakmicu, čitavo prvo poluvrijeme bili smo u vodstvo, no Slovenci se vraćaju u drugom poluvremenu, ponajviše zbog crvenog kartona Načinovića kojim je Sigurdsson izgubio najjaču obrambenu kariku.