HomeSPORTFurija furiozno!!! Španjolska nakon preokreta srušila Francusku i izborila finale: Dani Olmo zabio...

Furija furiozno!!! Španjolska nakon preokreta srušila Francusku i izborila finale: Dani Olmo zabio za pobjedu

Suvereno.hr/kmk

Španjolska je prvi finalist Europskog nogometnog prvenstva, nakon što je u polufinalu u Münchenu s 2-1 nakon preokreta pobijedila Francusku. Šesnaestogodišnji Laminea Yamal upisao se u povijest kao najmlađi strijelac na nogometnim prvenstvima, a njegov gol možda će biti proglašen i najljepšim golom EUR-a’24.

Tricolori su poveli u devetoj minuti golom Randala Kolo Muanija, no Furija je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Laminea Yamala (21)Danija Olma (25). U nastavku susreta više nije bilo golova. Španjolskoj će to biti peto finale, do sada je slavila tri puta (1964, 2008, 2012), dok je 1984. izgubila od Francuske. Protiv koga će igrati u nedjelju od 21 sat u Berlinu saznat će u srijedu nakon dvoboja Engleske i Nizozemske u Dortmundu.